Vadon Airsoft
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2017.03.05. Vasas erdei játék

+25
mrtnkrs7297
Mateoksai
parasutyo
Vanbaja
Switch
Nevron
gazso020
szokej95
Konki
H.Dávid
novakd
Szabob
erikdvd
James01
Marcell
torocsacsa
levosz
deflektor
NJP
thamash
juharkj
czirkogy
Barnabee
Keszi
StraubZ
29 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  Vanbaja Szomb. Márc. 04, 2017 7:17 am

Vanbaja baseballsapkában.
Vanbaja
Vanbaja

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2017. Mar. 04.
Tartózkodási hely : The HELL

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  parasutyo Szomb. Márc. 04, 2017 8:42 am

jövök Suspect
parasutyo
parasutyo

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2009. Nov. 19.
Tartózkodási hely : Pécs

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  Mateoksai Szomb. Márc. 04, 2017 12:44 pm

Jelentkezünk
Oksai Máté
Erdősi Robin
Mateoksai
Mateoksai

Hozzászólások száma : 17
Join date : 2016. Jun. 22.
Age : 26
Tartózkodási hely : Pécs

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  mrtnkrs7297 Szomb. Márc. 04, 2017 2:03 pm

Jelentkezem pirosakhoz!
mrtnkrs7297
mrtnkrs7297

Hozzászólások száma : 65
Join date : 2014. Apr. 13.

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  J.Mate98 Szomb. Márc. 04, 2017 4:06 pm

Sziasztok!
Jelentkezem.

~patrol cap

J.Mate98

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2016. Oct. 01.
Age : 26
Tartózkodási hely : Siklós

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  Kodi Szomb. Márc. 04, 2017 7:28 pm

Reggeli heves esőzés esetén a játék Zobákon lesz megtartva!
Figyeljétek a fórumot, indulás előtt Zolival egyeztetünk és kiírom a pontos helyszínt.
Kodi
Kodi

Hozzászólások száma : 184
Join date : 2010. May. 29.
Age : 33

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  Konki Szomb. Márc. 04, 2017 8:43 pm

+2 fő

Kubiak (Avengers)

Toti (Avengers)
Konki
Konki

Hozzászólások száma : 17
Join date : 2013. Jan. 04.
Age : 36
Tartózkodási hely : Szigetvár

http://www.avengers.hu

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  robertpapp983 Szomb. Márc. 04, 2017 10:31 pm

Sziasztok!

Jelentkeznék a játékra (baseball sapka).
Bocsi a késői visszajelzésért

robertpapp983

Hozzászólások száma : 13
Join date : 2016. Sep. 30.

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  Kodi Vas. Márc. 05, 2017 7:00 am

A játék változatlanul Vasason lesz megtartva!
Kodi
Kodi

Hozzászólások száma : 184
Join date : 2010. May. 29.
Age : 33

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  czirkogy Vas. Márc. 05, 2017 4:28 pm

Köszi a játékot. Nagyon jó volt, az idő is kegyes volr hozzánk.Mindenki megérdemel egy sört.

czirkogy

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2011. Sep. 28.
Age : 67
Tartózkodási hely : Pécsújhegy

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  thamash Hétf. Márc. 06, 2017 4:12 am

Köszi mindenkinek! Szerintem is jól sikerült!
thamash
thamash

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2014. Feb. 03.
Age : 42
Tartózkodási hely : Pécs

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  StraubZ Hétf. Márc. 06, 2017 11:05 am

Köszönöm, hogy eljöttetek!
Az idővel szerencsénk volt.
Játékszervezői szemmel így láttam a játékot:
A kék csapatban voltak többen, akik nem ismerték a területet, így nekik kívántam segíteni többet. Célom az volt, hogy ők szerezzék meg a dokumentumot és ezáltal a bázisuk támadására késztessem a pirosakat. Sajnos nem így alakult.
Lássuk sorban a dolgokat:
Kezdésnél mindkét csapattal tudatva lett, hogy melyik területen keressék az ejtőernyőt. (Kékeknek egy kocsiút egyenesen oda vezetett, pirosaknak bokros réten kellett átkelniük érte. Ezt nem közöltem természetesen)
A piros csapat egyből arra vette az irányt, egy rajuk a bázis környékén maradt.
A kékek valamiért erejük nagy részével a pirosak bázisa felé vonultak, a keresést nem tartották fontosnak. A játék kb 10. percében a parancsnokság nevében közöltem a kékekkel, hogy egy ejtőernyőt láttak leereszkedni egy vadászles és vadszoró környékén. Újabb 10 perc elteltével ugyanezt bemondtam a pirosaknak is, de ők már ott jártak a környéken amúgy is. Kb 1 perc telt el, mikor jelentették, hogy megtalálták. Ekkor utasítottam őket, hogy védjék meg az ejtőernyőt és várják be egy másik rajukat, akik a dokumentumot a bázisra vihetik. Közben reménykedtem, hogy a kékek is odaérnek. A dokumentumot sikeresen átvette egy raj és sebtében megindult a bázisra vele. Őket a kékek két raja is látta, észlelték, hogy kerülik a kontaktot.
A kékek is elérve az ejtőernyő közelébe észrevették, hogy ellenfél van a vadászlesen. Kialakult egy kisebb álló harc. Majd beérkezett a kékek egy újabb raja, akik sikeresen lelőtték egyik már ott levő társukat. A helyzet tisztázódott, meggyógyították, majd igyekeztek közelebb jutni. A pirosak remek csapdát állítottak, kilőtték mindkét kék rajt, majd egy harmadikat is ezután. Ekkor utasítottam őket, hogy nem kell már védeni az ejtőernyőt.
Ekkor már jó páran kapisgálták, hogy a dokumentum már nem lehet a helyszínen.
Mikor meggyőződtem a pirosak bázisán, hogy ott a papír, jeleztem a kékeknek, hogy kémek útján a főparancsnokság megtudta a dokumentum hollétét, szerezzék meg a piros bázisról. Ekkor egy óra volt vissza a játékidőből.
A maradék időben változatos harcok alakultak ki, majd a kékek egy döntő csatában elfoglalták a piros bázist, megszerezték a dokumentumot.
Sajnos idejük már nem volt, hogy saját bázisra vigyék, kb 100 m-re jutottak a piros bázisról, mikor az idő lejárt. Így döntetlennel zárult a játék.

Remélem mindenki jól érezte magát és megtalálta a szórakozását.
Jó volt, hogy mindkét csapatban volt rádió kommunikáció, bár ez a pirosaknál jobban működött.

StraubZ
StraubZ

Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Oct. 27.
Age : 40
Tartózkodási hely : Pécs-Vasas

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  Barnabee Hétf. Márc. 06, 2017 1:21 pm

Sziasztok!

Vettem a bátorságot, hogy Zoli leírása kapcsán megfogalmazódott véleményemet megosszam veletek. Azért írtam, hogy „bátorságot” mert aki véleményt nyilvánít, számíthat hidegre és melegre egyaránt.

Személy szerint a vasárnapi játékot nagyon élveztem. Számos olyan újítást talált ki Zoli, amitől egy ilyen játék érdekesebb és mozgalmasabb tudott lenni. Az új pályarész, az ejtőernyő, a HQ rádió forgalmazása számomra mind színesebbé, realisztikusabbá tették a játékmenetet. A vasasi pálya különben is nagy „szerelmem” tehát rossz szájízzel semmiképp sem végződhetett a nap.

Volt azonban pár bosszantó apróság, amit ha a jövőben el tudunk kerülni talán még nagyobb élményt nyújthat a játék mindannyiunknak.
A játék megkezdése után a kék csapat jelentős része az erdő/mező határán várakozott amolyan gyors taktikai egyeztetésre. Zoli elmondása alapján az ejtőernyő feltételezett helyzete jól behatárolható volt. Rajunkkal vállaltuk, hogy a bázisról induló, illetve a „medik”-ről visszatérő rajok mozgását zavarjuk majd, míg a többiek a velünk szemben elterülő területet 3 szegmensre bontva végigjárják majd. A feladatunknak megfelelő irányba indulva azonban meglepődve tapasztaltuk, hogy 2 másik raj is ugyanezt a feladatot választotta… (a megbeszéltektől függetlenül). Nem szóltunk semmit, tettük a dolgunkat. Csapatjátékról van szó ahol nyilván nincs hierachia a különböző rajok között, de a közös cél érdekében véleményem szerint egy adott, és előre megbeszélt taktika követése célszerűbb irány, mint a többiektől való teljes elkülönülés és önállóan működés.

Az ezt követő eseményekhez csak annyi kis kommentet fűznék, hogy hosszú időn át abban a hitben éltem, hogy a rádióm adó funkciója tönkrement, ugyanis bár minden rádióforgalmazást jól halottam, a kérdéseimre és egyéb bármely más dologra irányuló próbálkozásomra SEMMI FÉLE VÁLASZT NEM KAPTAM. Szerettük volna kivenni a részünket a csapat feladataiból, szerettünk volna segíteni az ejtőernyőnél  anélkül, hogy tűzharcba keveredjünk saját csapattársainkkal, szerettünk volna segítséget kapni egy-egy szorult helyzetben stb. … de semmi. Mintha egy harmadik zöld csapat tagjaiként, róttuk volna a pályát a hallott rádióforgalmazási adatok alapján, és így szép lassan lemorzsoltak minket a jól összedolgozó piros rajok…

A következő körben a rádióm KIVÁLÓAN működött. És vele minden más is.

Egy szó mint száz. Tisztában vagyok vele, hogy nem valósítható meg az, hogy mindenki mindig a megszokott társaival kerüljön egy csapatba. És ez jól is van így. Tanulhatunk egymástól és új embereket ismerhetünk meg. Én is így ismertem meg a Vadon csapat számos kiváló tagját. De mindez csak akkor valósítható meg, ha tiszteljük egymást annyira, hogy meghallgatjuk a másik véleményét és mint az élet számos más területén is, figyelünk egymásra. Akkor is, ha az illető addig csak egy idegen volt. Bármelyikünk kerülhet számára idegen játékosok közé, és senkinek sem esik jól, ha semmibe veszik. Higgyétek el tudom milyen érzés, én is egyedül kezdtem el közétek járni!

Köszönöm, hogy elolvastátok!

Üdv.Barnabee!
Barnabee
Barnabee

Hozzászólások száma : 85
Join date : 2015. Oct. 11.
Age : 43
Tartózkodási hely : Magyarszék

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  thamash Hétf. Márc. 06, 2017 6:16 pm

Sziasztok!

Én is hozzátennék pár gondolatot, ha van rá lehetőség.

Szerintem, így egy kis pár soros sztorival sok-sok árnyalatot színesítettetek a játékon és szerintem ez sokkal vonzóbbá teszi a programot. Régen is úgy láttam, hogy az is megtalálja a számítását egy ilyen napon, aki nem annyira a beleélés miatt jár ki és az is aki beleélősebb.
S.Zoli "HQ" adásai valóban segítséget nyújtottak és adtak egy olyan vonalat az eseményeknek, ami alapján tudtak a csapatok tervezni - valamint ettől még kevésbé volt "gépies" – „megülős” a játék.
A rádiózás 20-20 ember között nehezen megy, én mindig ezt vettem észre. Már csak azért is, mert az adott csatornák non-stop foglaltak. Pláne ha valakinél véletlenül folyamatos az adás - most is volt ilyen és lesz is, mert ezt nem lehet kivédeni. Ami még ebben a témában fontos, az a helyismeret. Vagyis a helymeghatározás. Sokszor hallottam, hogy segítséget kér egy-egy  raj itt meg ott, de sajna nem tudtam reagálni, mert a hely meghatározása nem volt pontos, vagyis egyértelmű. Az adás káosz elkerülésére gondoltam azt csináljuk, hogy egy rádiót beállítunk "központi" csatornára, a többit meg egy rajon belülire, de ebből semmi sem lett - megfelelő rádió darabszám miatt.
A játék elején – tudtommal- két raj indult „Észak” felé, de a tervünk annyi volt, hogy arra kerülünk, majd fel a dombra – tekintve, hogy akiket én láttam azok mind a mezőn át „Nyugatnak” indultak. A céltárgy felé haladtunk, amikor jött a vadászleses üzenet. Mire sikerült rádióznom, már tettünk egy kört de elindultunk fel a céltárgyhoz. Na itt nem rakódott össze az a kép:  miért is megyünk oda, hiszen már biztos elvitték a dokumentumot? Ez a helyzet után volt egy  szétszéledés a kék oldalon, de amikor újra nagyrészt összeálltunk, elindultunk a Piros Bázisra – túl későn… 
A rajok mozgását mindenképp össze kell hangolni és figyelni kell a többiekre, mert így lehet hatékonyan tevékenykedni – de ugyanakkor meg kell hagyni mindenkinek, hogy a neki legszimpatikusabbat választhassa, persze annak függvényében, hogy ki, miben jobb.
Összegzésként úgy vélem, ha a rendezett játékok között több ilyen jellegű lenne, mindenki sokkal jobban tudná kezelni a most is felmerült helyzeteket, sokkal kevesebb lenne a zavarodás, a játékosok és csapatok jobban össze tudnának szokni és így az újonnan érkezőknek is több segítséget tudnának nyújtani, nekik is még jobbá téve a játékélményt. El kell fogadni az apróbb fennakadásokat és törekedni rá, hogy legközelebb ne alakuljon ki olyan helyzet.

De az apróságok ellenére, ez a játék nagyon tetszett!

Köszönöm, hogy elolvastátok!
thamash
thamash

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2014. Feb. 03.
Age : 42
Tartózkodási hely : Pécs

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  StraubZ Hétf. Márc. 06, 2017 6:41 pm

Örülök a hozzászólásoknak. Jó látni, hogy megmozgatta az embereket a hétvégi játék.
Szerettem volna egy élő, bujkáló pilótával is színesíteni a játékot, de ahhoz kicsit keveseltem a létszámot. Talán máskor összejön az is. A játékterv adott, csak elő kell rántani Smile
Akinek van még észrevétele bátran írja le!
StraubZ
StraubZ

Hozzászólások száma : 464
Join date : 2009. Oct. 27.
Age : 40
Tartózkodási hely : Pécs-Vasas

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  Loki Hétf. Márc. 06, 2017 7:27 pm

Sziasztok! Be kell valljam,most először játszottam a régi csapatom keretein kívül más emberekkel, csapatokkal.
Remekül éreztem magam! Írnék én is pár gondolatot.

A csapatról:
Sajnos sokan nem ismertük a pályát, és így valóban nehezebb volt tájékozódni. Banabee-nek az elején a rádiózásnál úgy hallottam amikor beszélt, hogy sistergett. A végén pedig csak azt hallottam, hogy valaki őt keresi, de én sem hallottam a válaszát.

A baráti tűz:
Igen be kell valljam hogy én lőttem saját társat. Persze nem direkt... Sajnos a szituáció az volt hogy a csapatot ami vitte a dokumentumot el engedtük magunk mellett, és a vezetőnk azt mondta hogy arra menjünk amerről ők jöttek. Így is tettünk, bár nagyon fura volt, hogy nem tüzeltek. Mikor elkezdtük követni az irányt amerről jöttek annyit hallottunk, hogy a golyók közöttünk pattognak, pont abból az irányból ahol a csapattársunk állt. Miután a társam viszonozta a tüzet, közelebb mentem és eltaláltam. Ő kiabálta hogy kék találat volt, de mögöttünk is beszéltek szóval nem hallottuk. Utólag láttam hogy valóban abból az irányból lőnek, a társaink mögött lévő bokorból. 3 helyről tüzeltek, ígyhát úgy döntöttünk hogy visszaállunk. Ezalatt bocsánatot kértem a baráti tűz miatt, de a rádióban azt mondták hogy csak pirosak vannak a helyszínen. Majd kaptam az oltást, hogy milyen hülye logikám van, meg hogy ha valaki azt mondja hogy csak pirosak vannak ott akkor nyílván az is ott van aki mondta... Mivel nem szerettem volna további vitákba keveredni inkább csendbe maradtam... Majd ezután S.Zoli szólt hogy az ilyeneknél jobb először szólni rádión.

A vége:
Ketten futottunk vissza a bázisra a dokumentummal, amikor megláttuk a bázisunkra tartó pirosakat. Sajnos a velem jelen lévő kollega nem látta hogy mindenkin sapka van és oda kiabált nekik, abban a reményben hogy fedeznek minket míg letesszük a bázisra a dokumentumot. Hát ez nem így történt. Majd mikor szóltam rádión hogy a mi bázisunkon vannak rádió hiányában csupán egy osztag hallotta.

Összesítve: Szerintem szinte minden hibánk abból keletkezett, hogy megfontolatlanul cselekedtünk. De remélhetőleg tanulunk a hibáinkból.

Loki

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2017. Jan. 23.

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  Konki Szer. Márc. 08, 2017 9:39 am

Az Avengers köszöni a játékot!

Úgy gondolom, hogy az irány mindenképpen dicséretes, majd a rádiózásba is jobban belejön mindenki. Jó, hogy volt valaki, aki összefogta az oldal irányítását, még ekkora létszámnál is szükség volt rá.
Ami személy szerint nekem nem tetszett az a dresscode volt. Sokkal jobban örültünk volna egy katonai VS PMC, vagy sötét VS világos minták felállásnak a fejfedőre vonatkozó megkötések mellett.

Összességében jól szórakoztunk, köszönjük a szervezést, reméljük többször játszhatunk még itt.

Üdv:
Konki
Konki
Konki

Hozzászólások száma : 17
Join date : 2013. Jan. 04.
Age : 36
Tartózkodási hely : Szigetvár

http://www.avengers.hu

Vissza az elejére Go down

2017.03.05. Vasas erdei játék - Page 2 Empty Re: 2017.03.05. Vasas erdei játék

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.